5060
13 آذر 1401 - 21:32

جام جانی قطر| جادوی امباپه و یک لواندوفسکی بی‌بخار؛ فرانسه صعود کرد/ تراژدی زننده صندلی‌های خالی!

تیم ملی فوتبال فرانسه با درخشش مهاجمان خود، خصوصا امباپه؛ لهستان را برد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اولین بازی روز دوم مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر، از ساعت 18:30 امشب (یکشنبه - به وقت تهران) تیم‌های فرانسه و لهستان در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با برتری 3 بر صفر شاگردان دیدیه دشان همراه شد.

اولیویه ژیرو در دقیقه 44 روی پاس در عمق کیلیان امباپه دروازه وویچخ شزنی را باز کرد. او با این گل شمار گل‌های زده‌اش برای تیم ملی فرانسه را به عدد 52 رساند و تبدیل به بهترین گلزن تاریخ این تیم شد. او پیش از این دیدار این عنوان را به طور مشترک با تیری آنری در اختیار داشت. گل‌ دوم خروس‌ها نیز در دقیقه 74 روی شوت زیبای امباپه به ثمر رسید. همچنین این بازیکن گل دوم خود و سوم فرانسه را نیز در دقیقه 1+90 و در موقعیتی مشابه گل قبلی وارد دروازه لهستان کرد.

در این بین روبرت لواندوفسکی در دقیقه  9+90 صاحب یک موقعیت پنالتی شد که ضربه او را هوگو یوریس با مهارت دفع کرد.

در همین چارچوب از ساعت 22:30 امشب به وقت تهران تیم‌های انگلیس و سنگال در ورزشگاه البیت مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند تا برنده این بازی حریف فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی شود.

از موضوعات مهم و زننده این بازی تعداد زیادی صندلی‌های خالی بود که برای جام جهانی در چنین سطحی یک علامت سوال بزرگ و ننگ محسوب می‌شود. صندلی‌هایی که از ابتدای بازی خالی بودند و حتی تا پایان نیمه نخست خالی‌تر هم شدند. سوال اینکه؛ اگر یک کشور آمریکای جنوبی یا حتی اروپایی میزبان جام بیست‌ودوم بود، باز هم چنین بی‌توجهی و عدم استقبال گسترده‌ای دیده می‌شد؟ سوال مهمتر اینکه؛ آیا قطر شایسته میزبانی جام جهانی بوده است؟ پاسخ بسیاری از اهالی فوتبال به این سوال یک «نه» بزرگ است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897169