5060
09 آذر 1401 - 17:54

احقاق حقوق عامه با محوریت مساجد در استان گلستان

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: احقاق حقوق عامه با محوریت مساجد در محلات در دادگستری استان گلستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، حیدر آسیابی در جمع مردم شهرک فردوسی اظهار داشت: طرح دادگستری استان گلستان برای جلوگیری از قضایی شدن پرونده ها اجرایی می شود.

وی افزود: با هدف توسعه فرهنگ صلح و سازش، همه پرونده‌های قابل گذشت حقوقی و کیفری استان  از دادگستری ها و دادسراها، در گام نخست به شورای حل اختلاف فرستاده می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تاکید کرد: طرفین از فرصت حل و فصل دعاوی از طریق مصالحه بهره مند  و در صورت سازش طرفین، پرونده‌ها در همان مرحله مختومه و از قضایی شدن دعاوی جلوگیری می‌شود.

آسیابی از اجرای طرح احقاق حقوق عامه با محوریت مساجد خبر داد و تصریح کرد: در قالب این طرح مسئولان قضایی با حضور در مساجد هر محله، مشکلات و آسیب های اجتماعی آن محله و حقوق عامه ای که نادیده گرفته شده یا در انجام آن اهمال شده است ، پیگیری و برای رفع آن تلاش می‌کنند.

وی افزود: در طول سال برای حضور مستمر مسئولان قضایی در مساجد همه حوزه های قضایی برنامه ریزی شده و پس از هر حضور پرونده حقوق عامه در دادسرای شهرستان برای پیگیری مطالبات مردمی طرح شده در این دیدارها تشکیل می‌شود.

انتهای پیام /581/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890531