5060
08 آذر 1401 - 19:09

اجتماع بانوان قرآنی در مشهد برگزار می‌شود

رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی استان خراسان رضوی گفت: جامعه اسلامی برای حیات و استقلال نیاز به قرآن و فهم این کتاب آسمانی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، سردار علی مولوی ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های اجتماع بانوان قرآنی شهر مشهد که در دفتر خبرگزاری تسنیم خراسان رضوی برگزار شد اظهارداشت: جامعه اسلامی برای حیات و استقلال نیاز به قرآن و فهم آن دارد و فهم درست از قرآن متفاوت بوده برای اینکه در قرآن سیمای مؤمنین و مشرکین و کفار را قید می‌کند.

وی با بیان اینکه فقه پویای شیعه برگرفته از قرآن کریم است، ادامه داد: حیات واقعی جامعه اسلامی ایران در حوزه های مختلف اجتماعی، نظامی و دفاعی برگرفته از قرآن است.

رئیس ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآن و عترت خراسان رضوی افزود: کسانی که امروز به قرآن، مساجد و چادر زنان حمله می کنند، اساس دین را قبول ندارند؛ آنها با اسلام مخالف هستند، لذا در مقابل چنین جریان هایی، رسالت ما تبلیغ و ترویج معارف قرآنی است.

سردار مولوی تصریح کرد:برداشت ما باید از قرآن درست تشخیص داده شود و جامعه ما اگر بخواهد حیات واقعی خود را در حوزه‌های مختلف داشته باشد باید به قرآن پناه ببرد.قرآن کریم ام الکتاب است، قرآن زینت جامعه اسلامی برای همه ادیان و ادوار از بدو پیدایش آدم تا به امروز بوده و خواهد بود.

وی افزود: برخی از علمای جاهلیت و عصر حاضر به فهم دقیقی از قرآن کمتر اشاره کردند لذا از شئونات حکومت اسلامی نشر فرهنگ اسلامی است و به همین جهت اهل بیت بر فهم قرآن و خواندن این کتاب آسمانی تاکید کرده‌اند.

رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رسالت مهم ما تبلیغ و ترویج معارف قرآنی است. افرادی که چادر از سر بانوان محجبه و عمامه از سر طلبه بر می‌دارند با اسلام و قرآن مخالف هستند.

وی افزود: در استان خراسان رضوی تعداد 150 موسسه قرآنی وجود دارد که تعداد 105 موسسه آن در مشهد هستند که برخی از ارشاد، برخی از سازمان تبلیغات اسلامی و گروهی توسط اوقاف ثبت شده‌اند و تعدادی فعال قرآنی نیز به صورت انفرادی فعالیت می‌کنند.

رئیس ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآن و عترت خراسان رضوی عنوان کرد: سال گذشته دو مراسم تجلیل از دو استاد قرآنی مشهد را داشتیم و امسال اولین همایش تجلیل از فعالان قرآنی بانو را خواهیم داشت. استان خراسان رضوی استعداد‌‌‌‌های بالای قرآنی دارد که در بین آنها بانوان قرآنی جزء چهره‌‌‌‌‌های ماندگار هستند، که تجلیل از آنها آنگونه که باید می‌بوده نشده است.

مولوی تاکید کرد: ستاد تجلیل از پیشکسوتان قرآن و عترت یک ستاد مردمی و خودجوش است که همکاری نهادهایی را با خود داریم. در برگزاری همایش فعالان بانوان قرآنی، آستان قدس رضوی، حوزه علمیه، سازمان اوقاف کشور و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه‌‌‌‌‌های فردوسی، آزاد اسلامی و علوم پزشکی، هلال احمر، آموزش و پرورش، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، فرمانداری و استانداری، نیروی انتظامی و بسیج و آتش نشانی و شهرداری مشهد با ستاد مردمی همکاری و همراهی دارند.

تجلیل از خدمات بانوی حافظ و داور بین المللی قرآن

فاطمه علمداری ، معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآن و عترت اظهارداشت: تقدیر از 10 بانوی حافظ قرآن جامعه پرستاری، بسیج، دانشگاه پزشکی و دانشگاه فردوسی از برگزیدگان این مراسم هستند.

علمداری اضافه کرد: در این مراسم از بانوی قرآنی زهرا افخمی به خاطر خدمات قرآنی، حافظ کل قرآن و داور بین المللی، تربیت شاگردان و حافظان با حضور و سخنرانی انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه اجتماع بانوان قرآنی با تقدیر از فعالان این عرصه روز پنج شنبه 10 آذرماه ساعت 14 در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود افزود: در حاشیه برگزاری این مراسم، کارگاه آموزشی با عنوان «یاوران معروف» برگزار می شود.

 معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی نیز اظهارکرد: اجتماع بانوان قرآنی شهر مشهد به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س) با حضور انسیه خزعلی برگزار می‌شود.

معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: این برنامه همچنین برای فعالین قرآنی که اشخاص حقیقی و حقوقی هستند برگزار می‌شود.

وی افزود: در مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از خدمات قرآنی استاد پیشکسوت، حافظ کل قرآن و داور بین‌المللی «زهرا افخمی» در مشهد تجلیل می‌شود.

علمداری بیان کرد: پیش از این مراسم، کارگاه‌های جنبی برای مهارت افزایی از ساعت 11:30 تا 14 برپا و در آن، دوره‌هایی برای مهارت‌های ده‌گانه زندگی با پیوست قرآنی برای نوجوان و جوانان 13 تا 20 سال برگزار می‌شود. در حاشیه این همایش کارگاه جنبی توسط مجمع امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود که در این کارگاه 10 مهارت فردی و اجتماعی که پیوست قرآنی دارند آموزش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر توسط دشمن سعی شده تا ضد ارزش قلمداد گردد. مهارت آموزی برای این فریضه الهی شکل نگرفته است، ما سعی داریم آموزش دهیم تا این فریصه را علمی و عقلانی انجام پذیرد.

معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: در سال گذشته برنامه‌های متنوعی در تجلیل از نخبه‌ها و اساتید قرآنی استان خراسان رضوی داشتیم، در میان این قشر، تعدادی هم بانوان قرآنی و نخبه هستند که کمتر از آن‌ها تجلیل شده است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های امروز جامعه امر به معروف است که اگر کمرنگ شود موجب مشکلات عدیده می‌شود و همچنین عدم مهارت آموزی برای این فریضه الهی یکی از اشکالات موجود است.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888834