5060
09 آذر 1401 - 11:22

دستور قالیباف به کمیسیون برنامه و بودجه برای پیگیری افزایش حقوق سربازان

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اگر به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی حقوق کارکنان را افزایش دادیم، سربازان نیز بخشی از همین مردم هستند و هزینه‌های آنها نیز افزایش یافته است بنابراین حقوق آنها نیز باید افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه‌مقننه در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 3اظهار کرد : در بررسی متمم قانون بودجه با همکاری دولت و مجلس پایه حقوق کارکنان افزایش پیدا کرد که یک کار بسیار خوب بود.

وی افزود: در بودجه سال جاری مصوب کردیم که حقوق سربازان 60 الی 90 درصد حقوق پایه باشد. حال با توجه به اینکه پایه حقوق‌ها افزایش پیدا کرده متناسب با همان افزایش، حقوق سربازان نیز باید رشد داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه نسبت به افزایش حقوق سربازان اقدامی نمی‌کند، ادامه داد: اگر به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی حقوق کارکنان را افزایش دادیم، سربازان نیز بخشی از همین مردم هستند و هزینه‌های آنها نیز افزایش پیدا کرده است بنابراین حقوق آنها نیز باید افزایش یابد.

دهنوی در ادامه خطاب به رئیس مجلس بیان کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که انجام دادم در حال حاضر سازمان برنامه و بودجه این موضوع را در هزینه‌ها لحاظ نکرده است بنابراین از شما درخواست دارم در این باره توضیح بفرمایید.

* دستور قالیباف به کمسیون برنامه و بودجه برای پیگیری افزایش حقوق سربازان

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده تهران با بیان اینکه رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات باید این موضوع را پیگیری کند، اظهار کرد:لایحه دو فوریتی دولت برای اصلاح قانون بودجه و حقوق بوده بنابراین کمیسیون برنامه و بودجه باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را اعلام کند.

 

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889828