5060
16 دی 1401 - 17:52

تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس استان قزوین ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس استان قزوین به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و بنابراین تکمیل این باغ‌موزه به بودجه ملی نیاز دارد که امیدواریم از طریق سازمان برنامه و بودجه در برنامه هفتم توسعه گنجانده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فاطمه محمدبیگی امروز در حاشیه بازدید از طرح باغ‌موزه دفاع مقدس استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه در تزریق بودجه و اعتبار به طرح باغ‌موزه یا مرکز فرهنگی دفاع مقدس ضعیف عمل شده و آن مقداری که انتظاری داشتیم، بودجه و منابع در اختیار این طرح قرار نگرفته است. بنابراین پیشرفت اجرای این پروژه همچنان کند است.

محمدبیگی تصریح کرد: تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس استان قزوین به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و به همین خاطر تکمیل این باغ‌موزه به بودجه ملی نیاز دارد که امیدواریم از طریق سازمان برنامه و بودجه در برنامه هفتم توسعه کشور گنجانده شود.

وی با بیان اینکه جوانان ما امروز به مکان سالم برای گذران اوقات فراغت خود نیاز دارند، ادامه داد: متأسفانه در استان قزوین مکان‌هایی که به شکل اجتماعی و فرهنگی بتوانند چندین خوراک فرهنگی به نوجوان، جوانان و خانواده‌ها را بدهند، وجود ندارد و در استان قزوین فقر مکان‌های فرهنگی داریم. بنابراین لزوم ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس قزوین بیش از هر چیز دیگری خود را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به برخاستن شهدایی مانند شهیدرجایی و شهیدبابایی از قزوین گفت: بنابراین ما شهدایی داریم که هر کدام از آنها یک موزه نیاز دارند و خیلی‌حیف است که نسل جدید با این شهدا آشنا شوند. بنابراین مجمع نمایندگان استان قزوین از سهم خود و از محل بودجه نمایندگان مجلس اعتباری را برای باغ‌موزه دفاع مقدس درنظر خواهند گرفت.

محمدبیگی با تأکید بر لزوم رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای تزریق اعتبار به باغ‌موزه دفاع مقدس افزود: با توجه به اینکه استان قزوین استان صنعتی است، باید از سهم 25 درصدی مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های صنعتی در حوزه مالیات استفاده شود و این شرکت‌ها بتوانند به ساخت باغ‌موزه کمک مالی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس بیش از 5 سال طول می‌کشد، بنابراین دولت باید اجرای آن در برنامه 5 ساله هفتم توسعه کشور بگنجاند. همچنین نیازمند این هستیم که از خیران در این حوزه استفاده کنیم و پیشنهاد تأسیس گروه مشاوران جهادی جوان را هم برای این مرکز فرهنگی مطرح کرده‌ایم.

محمدبیگی یادآور شد: لازم است که تمام دلسوزان و کسانی که در دل گرو فرهنگ دفاع مقدس دارند، باید به صحنه بیایند و کمک کنند تا این طرح عظیم فرهنگی و اجتماعی در بام شهر قزوین به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 958882